Yatırım Danışmanlığı

Yatırım danışmanlığı; yatırımcı ve OYAK PORTFÖY tarafından imzalanan sözleşme kapsamında, OYAK PORTFÖY’ün sermaye piyasası araçları ile ilgili yazılı veya sözlü yorum ve yatırım tavsiyelerinde bulunma faaliyetidir.

Yatırımcı memnuniyeti odaklı uzman ve deneyimli kadromuz ile doğru yatırımı doğru piyasa koşullarında yapmanızı hedefliyoruz.

Yatırım Danışmanlığı hizmeti kapsamında;

  • Öncelikle yatırımcının risk profili, getiri hedefleri saptanır.
  • Risk profiline uygun şekilde belirlenmiş getiri hedeflerine ulaşılması için pozisyon alınacak hisse senedi, tahvil-bono, emtia, girişim sermayesi fonları ya da türev ürünler gibi varlık sınıfları ile sermaye piyasası araçları belirlenir.
  • Hedeflenen getiri doğrultusunda bir karşılaştırma ölçütü oluşturulur.
  • Yatırımcıya özel hazırlanan raporlar ve periyodik toplantılar ile hem varlık dağılımına hem de portföy yapısına yön verilecek tavsiyelerde bulunulur.

Yatırım Danışmanlığı faaliyeti kapsamında yatırımcılardan gelen sadece portföy yönetimi ile sınırlı kalmayan, finansal danışmanlık ve risk yönetimi alanlarındaki taleplere OYAK PORTFÖY uzmanlığı ile yanıt verilir.

Özel Portföy Yönetimi

Özel Portföy Yönetimi, sermaye piyasası araçlarından oluşturulan portföyün OYAK PORTFÖY ile yatırımcı arasında imzalanan sözleşme çerçevesinde profesyoneller tarafından vekaleten yönetilmesi işlemidir.

Özel Portföy Yönetimi’nde hedef ‘’Uygunluk Testi’’ ile belirlenen yatırımcı risk profiline ve tercihlerine göre piyasanın fırsatlarından yararlanmaktır.

OYAK PORTFÖY, sizin tercihlerinize göre seçtiğiniz varlık sınıflarındaki ilgili sermaye piyasası araçlarını kullanarak en yüksek getiriyi en makul risk ile hedefleyen portföyler oluşturur, aktif bir yönetim anlayışıyla her piyasa koşulunda değer katmayı amaç edinerek portföyünüze yön verir.

Finansal Teknoloji

OYAK PORTFÖY, uzman kadrosuyla finansal teknoloji alanında yaptığı çalışmaların büyük bir kısmını yatırımcılara yatırım danışmanlığı faaliyetleri kapsamında sunar.

Algoritmik İşlemler ve Sistematik Alım-Satım Stratejileri

Yatırımcıların tercih edecekleri sermaye piyasası araçlarında belli bir alım-satım stratejisi doğrultusunda pozisyon alabilmeleri için çalışmalar yapılır. OYAK PORTFÖY uzmanlığıyla hazırlanan algoritmalar çok kısa veya daha uzun aralıklarla ilgili varlık sınıflarındaki spot veya türev enstrümanlarda pozisyon alabilir.

Yatırımcıları Destekleyici Platformlar

OYAK PORTFÖY, OYAK YATIRIM ile yaptığı işbirliğiyle yatırımcıların karar alma süreçlerini destekleyici portallar hazırlamıştır. Pratik Analiz portalında temel analiz verileri ile hazırlanmış indikatörler yer almakta, yatırımcılar bilanço ve gelir tablolarını inceleyebilmekte, araştırma bölümünün hazırladığı raporlara erişebilmektedir. Pratik Öneri portalında, başlıca teknik analiz göstergeleri makine öğrenmesi metodlarıyla yeniden yorumlanarak yatırımcılara sunulmuştur. Kullanılan indikatörler, 5 dakikalık, saatlik ve günlük gibi farklı aralıklarda alım-satım sinyalleri vermektedir. Pratik Portföy portalında, yatırımcılara farklı portföyler sunulmaktadır. Yatırımcılar belirledikleri risk profillerine uygun yatırım fonlarından, emeklilik fonlarından ve farklı temalar ile faktörleri yansıtan hisse senetlerinden oluşan portföylere erişir.