OYAK Grubu ve İştirakleri

1 Mart 1961 tarihinde 205 sayılı Yasa ile kurulmuş olan OYAK, özel hukuk hükümlerine tabi, mali ve idari bakımdan özerk, tüzel kişiliği haiz bir kuruluştur.

Türkiye'nin sosyal güvenlik sistemi dışındaki ilk ve en büyük özel emeklilik fonu olan OYAK, üyelerine sunduğu hizmet ve ürünler anlamında bir hayat sigortası kuruluşu ve aynı zamanda bir kredi kurumu olarak da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Temel hedefleri, üyelerine en üst düzeyde nema sağlamak ve katma değeri yüksek hizmet sunmak olan OYAK, bu hedeflerine ulaşmak amacıyla varlıklarını finansal ve iştirak yatırımlarıyla değerlendirmektedir.

Detaylı bilgi için : www.OYAK.com.tr

İştiraklerimiz : www.OYAK.com.tr

Finans, sanayi ve hizmet dallarında faaliyet gösteren 80’i aşkın şirketten oluşan OYAK Grubu ülkemizin en büyük şirket gruplarından biridir.

Grubun demir-çelik, çimento, otomotiv, finansal hizmetler, enerji, lojistik ve inşaat gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri, sektörlerinin önde gelen kuruluşları arasında yer almaktadır. OYAK Grup Şirketleri gerçekleştirdikleri istihdam, toplam satış, ihracat ve üretimleri ile de Türkiye ekonomisine sürekli ve artan oranda katkıda bulunmaktadırlar.

Detaylı bilgi için : www.OYAK.com.tr

İştiraklerimiz : www.OYAK.com.tr