Hakkımızda

OYAK Portföy Yönetimi A.Ş., 14 Haziran 2013 tarihinde OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin %100 iştiraki olarak kurulmuştur.

OYAK Portföy; Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde finansal varlıklardan oluşan bireysel ve kurumsal portföylerin yönetimi, yerli ve yabancı yatırım fonları ile yatırım ortaklıklarının yönetimi gibi finansal hizmetleri OYAK Grubu güvencesi ile müşterilerine sağlamaktadır.

Şirketimiz, konularında uzman personeli ile bireysel ve kurumsal yatırımcıların risk tercihleri doğrultusunda amaçladıkları getiriye ulaştırmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Sektördeki en iyi ve en güvenilir Portföy Yönetimi Şirketi olmak, geniş bir yatırımcı tabanına hizmet vermek, piyasa eğilimleri ve müşteri beklentilerine göre hareket etmek, yasalar ve etik kurallar çerçevesinde en üst düzeyde rekabet etmek, koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak, çağın gerektirdiği teknolojiyi takip edip uygulamaktır.

Misyonumuz

Yürürlükteki kanunlara, yasal düzenlemelere, Grup ve Şirket prensiplerine ve kararlarına uymak, Sermaye Piyasası etik değerlerini temel öğretimiz kabul etmek, organizasyonumuzu dinamik tutarak yatırımcılara en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmaktır.

Stratejimiz

Bireysel ve kurumsal portföy yönetimi hizmetlerınde sektörümüzde lider olmak, etkinliği ve verimliliği arttırmak için sürekli değişime ve gelişime açık olmak, çalışanlarımızın bilgi ve becerilerine uygun sürekli yatırım yapmak, grup içi sinerjiye katkıda bulunmak, yatırımcı sayısında ve karlılıkta sektöründe ilk sırada yer almaktır.

Değerlerimiz

Dürüstlük
Güvenilirlik
Yenilikçilik
Şeffaflık
Tarafsızlık
Sürdürülebilirlik
Müşteri Odaklılık
Basiretli Yönetim