OYAK PORTFÖY Türkiye Finans Katılım Serbest (Döviz-ABD Doları) Fon - OFK

Son Güncelleme : 23.07.2024 - 0:00

Portföy Bilgileri

Halka Arz Tarihi :22.02.2023
Fon Toplam Değeri :2,783,439,743.38
Birim Pay Değeri :34.292535
Portföy Dağılımı
Toplam%100.00

Fonun Yatırım Amacı/Stratejisi

Fon yatırım stratejisi uyarınca, fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ABD Doları (USD) cinsinden ihraç edilen kira sertifikaları ile yerli ihraççıların ABD Doları (USD) cinsinden ihraç edilen kira sertifikalarına yatırılır. Fon portföyünde ayrıca vaad işlemleri, yerli bankalarda açılacak ABD Doları cinsinden yatırım vekaleti (vekale) ve katılma hesapları ile diğer para ve sermaye piyasası araçları yer alabilecektir.

Fon portföyü, yurtiçinde ihraç edilmiş kira sertifikaları, katılma hesapları, katılım esaslarına uygun yatırım fonu, borsa yatırım fonu, girişim sermayesi yatırım fonu, gayrimenkul yatırım fonu ve serbest fon katılma payları, altın ve diğer kıymetli madenler, Vaad işlemleri (taahhütlü piyasa işlemleri), Katılım Finans prensiplerine uygun yurtdışında ihraç edilmiş, derecelendirmeye tabii tutulmuş kira sertifikaları, yatırım stratejisine uygun yabancı hisse senetleri piyasalarında işlem gören ortaklık payları ve borsa yatırım fonu katılma payları ile Kurulca uygun görülen ve katılım finans ilkelerine uygun diğer para ve sermaye piyasası araçlarından oluşur.

Fon Dokümanları

Fon Kurucu / Yönetici Bilgisi

Fon Kurucusu Ticaret ÜnvanıOYAK PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.
Portföy Yöneticisi Ticaret ÜnvanıOYAK PORTFÖY YÖNETİMİ A.Ş.

Bağımsız Denetim Raporları

Kurucunun Ortaklık Yapısı

PAY SAHİBİPAY TUTARIPAY ADEDİPAY ORANI
OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.50,000,000 TL50,000,000%100

Karşılaştırma Ölçütleri

Fon KoduKarşılaştırma Ölçütleri
OFKBIST - KYD 1 Aylık Kar Payı USD Endeksi

Fon Yönetim Ücreti Oranları ve Giriş / Çıkış Komisyonları

Günlük Fon Yönetim Ücreti OranıFon Toplam Değeri üzerinden %0,00274 (yüzbindeikivirgülyetmişdört) olarak uygulanmaktadır.
Yıllık Fon Yönetim Ücreti OranıYıllık yaklaşık %1 (yüzdebir)
Giriş-Çıkış KomisyonlarıBu fona giriş ve çıkış için herhangi bir komisyon alınmamaktadır.

Alım/Satım Bilgi

En Az Alınabilir Pay Adedi1
Alım/Satım Saatleri13:00'e kadar verilen alım ve satım talimatları T+1'de işleme dönüşür
Alım Satım YerleriKatılma paylarının alım ve satımı kurucunun yanı sıra kurucu ile katılma payı alım satımına aracılık sözleşmesi imzalamış olan Kurumlar tarafından yapılacaktır. Bu kurumların unvanı ve iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.
OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

www.oyakyatirim.com.tr
Ayazağa Mahallesi Kemerburgaz Caddesi Vadi İstanbul Park
7B Blok No:7C Kat:18 Sarıyer İSTANBUL
0212 319 12 00
Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

www.turkiyefinans.com.tr
Saray Mahallesi Sokullu Caddesi No: 6
Ümraniye / İstanbul 0216 586 70 00

Yardımcı Bilgiler

UYARI NOTU: Bu sayfalardaki her türlü bilgi, yorum ve değerlendirmeler, karşılığında herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin, yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla OYAK PORTFÖY tarafından hazırlanmıştır. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu bilgiler yatırımcılar tarafından danışmanlık faaliyeti olarak kabul edilmemeli ve yatırım kararlarına esas olarak alınmamalıdır. Bu raporda yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerler hazırlandığı tarih itibarıyla mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır. Raporda sunulan görüş, bilgi ve veriler, yatırımcılara kendi oluşturacakları yatırım kararlarında yardımcı olmayı hedeflemekte olup, herhangi bir menkul kıymetin alım-satım teklifi ve/veya taahhüdü anlamına gelmemektedir. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu raporda sunulan görüş, bilgi ve veriler arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, burada yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlendirmelerin kullanımı sonucunda ortaya çıkacak doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan OYAK PORTFÖY’ün ya da çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Raporda yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Geçmişteki performanslar gelecekteki performansın bir göstergesi ya da garantisi olarak kabul edilmemelidir.